Wiadomości

W Stalowej Woli zdewastowano pomnik Jana Pawła II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szambo TVN wylewa w coraz to nowych miejscach…

Nieznani sprawcy zdewastowali pomnik św. Jana Pawła II stojący przed Bazyliką Konkatedralną w Stalowej Woli. Wandale oblali monument czerwoną farbą. Sprawą zajmuje się policja.

Informację o zniszczeniu pomnika papieża potwierdziła portalowi tvp.info rzeczniczka policji w Stalowej Woli mł. asp. Małgorzata Kania. – O godz. 7:30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu pomnika Jana Pawła II, stojącego przed bazyliką w Stalowej Woli, poprzez oblanie go czerwoną substancją. Na miejscu policjanci przeprowadzali oględziny, prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia sprawców i ustalenia świadków zdarzenia – przekazała Kania.

– Przeciwnicy Jana Pawła II mogli sobie zorganizować własny marsz, mogli protestować, ile by chcieli, nie musieli cichcem, chowając się przed innymi, dokonywać zniszczenia pomnika, który jest ważnym miejscem spotkań i modlitwy dla wielu mieszkańców, nie tylko Stalowej Woli, ale i powiatu. Po co dokonywać zniszczenia? Protestować można na wiele sposobów – powiedział jeden z mieszkańców miasta cytowany przez serwis stalowemiasto.pl

Czytaj też:

W Łodzi zniszczono pomnik Jana Pawła II stojący przez bazyliką

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!