Europa Wiadomości

W Słowenii zniszczono figurę Melanii Trump

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl nieznani sprawcy podpalili drewnianą figurę ustawioną na cześć żony prezydenta USA Melanii Trump w jej rodzinnej miejscowości Sewnicy na Słowenii.

O sprawie poinformował artysta Brad Downey. Powołując się na jego informacje portal telewizji CNN podał, że drewniana figura została podpalona w nocy 4 lipca. Jak powiedział artysta, otrzymał telefon od lokalnej policji, która zapytała się go co ma zrobić z nadpaloną figurą. Ten poprosił o usunięcie rzeźby. Złożył także wobec słoweńskiej policji formalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Downey twierdzi, że jest jedynie zainteresowany odnalezieniem sprawców, a nie nałożeniem na nich kary.

„Jestem ciekawy kto to zrobił?” – zastanawiał się w rozmowie z telewizją Downey – „Komuś nie podoba się to co reprezentuje czy to jak wygląda”.

Figura przetrwała w Sewnicy zaledwie rok. Została ustawiona w lipcu 2019 r. w ramach projektu Downeya, który kręcił wówczas film dokumentalny. Głównym twórcą figury był Alesz Zupewcz, który wyciął ją w drewnie piłą mechaniczną. Nie utrzymana w konwencji realistycznej konwencji rzeźba wzbudziła kontrowersje wśród lokalnej społeczności, jak twierdzi CNN.

40-letnia Melania Trump urodziła się jako Melanija Knavs w Sewnicy gdzie mieszkała do 1985 r. W tymże roku przeprowadziła się wraz z rodziną do stolicy ówczesnej republiki w ramach Jugosławii, Lublany. Tam rozpoczęła rok później karierę modelki. Dwa lata później rozpoczęła pracę modelki we Włoszech, a potem kontynuowała ją we Francji i USA. Od 2006 r. jest obywatelką USA. Rok wcześniej wyszła za mąż za Donalda Trumpa, którego poznała w 1999 r.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!