Polska Wiadomości

Solidarność Walcząca apeluje do wyborców Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„My, członkowie niepodległościowego antykomunistycznego podziemia, w latach osiemdziesiątych działający w szeregach organizacji Solidarność Walcząca, zwracamy się z gorącym apelem do młodych wyborców Konfederacji Wolność i Niepodległość: weźcie czynny udział w niedzielnych wyborach” – z takim wezwaniem wystąpiło w czwartek Stowarzyszenie SW.
W apelu, podpisanym w imieniu członków Solidarności Walczącej przez rzecznika Stowarzyszenia SW Andrzeja Kisielewicza, działacze wyrazili swoje obawy o przyszłość Polski.

„Dużą część swojego życia, często drogo za to płacąc, poświęciliśmy walce z komunistycznym systemem, w tym walce o wolne wybory! Dziś z wielkim niepokojem obserwujemy odradzanie się systemu komunistycznego w nowej formie. Liberalno-lewicowa rewolucja, która ogarnia kraje Zachodu, ma charakter jawnie neomarksistowski. Jej ideologowie wprost odwołują się do Marksa. W rewolucji tej widzimy coraz więcej cech komunistycznego totalitaryzmu: terror jedynie słusznych poglądów, wyrzucanie inaczej myślących z pracy, strach ludzi przed powiedzeniem, co naprawdę myślą – to zupełnie oczywiste przejawy likwidacji wolności słowa i niszczenia demokracji, które my znamy z własnego doświadczenia. Rewolucję tę łączy też z komunizmem: podważanie zasad cywilizacji łacińskiej, deprecjonowanie rodziny, promowanie relatywizmu, aborcji i niemoralnych postaw” – czytamy.

„Przed nami wybory, które mogą zadecydować na lata o drodze, którą pójdzie Polska. Wybieramy albo skręt w lewo, który gwarantuje nam Rafał Trzaskowski, przyłączenie się do neomarksistowskiego eksperymentu, albo pozostanie na przeciwnej drodze wzmacniania suwerenności kraju i tradycyjnych wartości patriotycznych i konserwatywnych. Można mieć różne pretensje i zarzuty do prezydentury Andrzeja Dudy, ale nie ulega żadnej wątpliwości, że zgoda na wybór Trzaskowskiego oznacza olbrzymie cofnięcie się na drodze do Polski w pełni wolnej i niepodległej oraz realne ryzyko wchłonięcia Polski przez kolejny lewicowy eksperyment” – piszą autorzy apelu.

Stowarzyszenie SW podkreśla, że „w tej sytuacji nie można pozostać biernym” i wzywa do udziału w wyborach. „Wstrzymanie się od głosu to głos oddany na kandydata, który przywrócił w Warszawie ulicę Armii Ludowej, który zdjął tablice z nazwiskami wielkich polskich patriotów, który otacza się ciemnymi postaciami ze zbrodniczą komunistyczną przeszłością, który bierze udział w »marszach równości«” – czytamy w apelu.

„Właśnie głosy młodych wyborców Konfederacji, którzy ulegną niemądrej i partyjniackiej narracji »równego dystansu do obu kandydatów«, mogą zadecydować o tym, że stulecie Bitwy Warszawskiej Polska świętować będzie w różowych i tęczowych barwach z lewicowym prezydentem na trybunie” – piszą dalej działacze.

„Młodzi Przyjaciele! Nie pozwólmy na to! My starzy prosimy Was młodych: Weźcie wszyscy udział w drugiej turze wyborów prezydenckich i dokonajcie wyboru, który oddali zagrożenia dla polskiej niepodległości, wolności oraz narodowej tożsamości. Potwierdźmy, że jako naród zasłużyliśmy na Cud nad Wisłą!” – kończy swoje wezwanie Stowarzyszenie Solidarność Walcząca.

Czy ten apel odniesie skutek?

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!