Wiadomości

W Sejmie odbyło się głosowanie w sprawie uchylenia immunitetu Scheuring-Wielgus

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejm wyraził zgodę na uchylenie immunitetu posłance Lewicy Joannie Scheuring-Wielgus. W 2018 roku wywiesiła ona na bramie wejściowej do bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu dziecięce buciki oraz plakaty. Posłanka będzie mogła zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej. Grozi jej ograniczenie wolności lub grzywna.

Za uchyleniem immunitetu Scheuring-Wielgus opowiedziało się 232 posłów, 214 było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. Wniosek o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za wykroczenie poseł Scheuring-Wielgus został skierowany do Sejmu przez Komendanta Głównego Policji w grudniu 2018 r.

W 2018 r. posłanka Lewicy wywiesiła na bramie wejściowej do bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu dziecięce buciki oraz plakaty z hasłem „Baby Shoes Remember. Stop pedofilii”. Komendant główny policji wskazał, że Scheuring-Wielgus naruszyła art. 63 a kodeksu wykroczeń, który zakazuje wieszania w miejscach publicznych ogłoszeń i plakatów bez zgody osób zarządzających tymi obiektami.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!