Wiadomości

Rząd USA zgodził się na zwiększenie eksportu LNG

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański Departament Energii poinformował w środę, że zezwolił na dodatkowe dostawy skroplonego gazu ziemnego z dwóch zakładów będących w budowie, ponieważ rosyjska inwazja na Ukrainę zwiększa zapotrzebowanie na paliwa kopalne.

Departament poinformował, że zezwolenia pozwalają Golden Pass LNG w Teksasie, współwłasności Exxon i Qatar Petroleum International Limited, eksportować ekwiwalent dodatkowego 0,35 miliarda stóp sześciennych dziennie LNG do dowolnego kraju, do którego eksport nie jest zabroniony przez prawo USA. Pozwala to na eksport do Europy, z którą Stany Zjednoczone nie mają umowy o wolnym handlu, oraz wzrost eksportu o około 16% rocznie ze Złotej Przełęczy. Obecnie budowany obiekt ma rozpocząć eksport w 2025 roku.

Magnolia LNG ze stanu Luizjana otrzymała zgodę na dodatkowy eksport 0,15 mld stóp sześciennych dziennie LNG. Dla fabryki, która ma ruszyć w 2027 roku, oznacza to możliwość zwiększenia go o 14 proc. rocznie.

Sekretarz energii Jennifer Granholm stwierdziła, że podjęte decyzje mają na celu zapewnienie iż „ci, którzy mają zamiar produkować będą mieli możliwość wysyłki do Europy”.

Źródło:
https://www.reuters.com/article/usa-lng/update-2-u-s-authorizes-more-lng-from-two-plants-in-development-idUSL2N2WP2HF

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!