Wiadomości

W rejonie Skrzycznego zasłabł turysta, prawdopodobnie jest zarażony koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rejonie Skrzycznego ratownicy beskidzkiej grupy GOPR udzielili pomocy górnikowi, który – jak wynikało z objawów i wywiadu epidemiologicznego – mógł być zakażony koronawirusem.

„Wczoraj zespół ratowników dyżurujących na Hali Skrzyczeńskiej wyjechał w rejon Skrzycznego po otrzymaniu zgłoszenia o turyście, który skarżył się na duszność i miał problemy z oddychaniem. Na miejscu okazało się, że pacjent ma dodatkowo niską saturację, a z rozszerzonego wywiadu epidemiologicznego wynikało, że był górnikiem” – czytamy na facebokowym profilu GOPR.

„Po konsultacji z dyspozytorem CPR, zdecydowaliśmy się profilaktycznie uruchomić procedurę stosowaną przy poszkodowanych z podejrzeniem zakażenia covid-19. Na miejsce udał się odpowiednio zabezpieczony zespół z Centralnej Stacji Ratunkowej. Po udzieleniu pomocy, mężczyzna został przetransportowany do Szczyrku i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy GOPR po zakończonych działaniach udali się do stacji Bielskie Pogotowie Ratunkowe, gdzie została wykonana dekontaminacja karetki terenowej GOPR” – czytamy dalej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!