Felietony

W ramach akcji łączenia rodzin w 2018 roku prawie 400 tys. Syryjczyków będzie mogło sprowadzić do Niemiec członków rodziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Paryżu kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiali o kryzysie imigracyjnym. Zaproszono także czołowych polityków z Rzymu i Madrytu, a ponadto z Libii, Czadu i Nigru – trzech państw leżących na szlaku migracyjnym do Europy.

Przy tej okazji szczytu niemiecki dziennik „Bild” ujawnił, ze w ramach akcji łączenia rodzin uchodźców, którzy otrzymali azyl w Niemczech do tego kraju przybywają imigranci w ogromnej liczbie, którzy nie są ujmowani w statystykach dotyczących nielegalnej imigracji, jako że tu mamy do czynienia z przybyszami jak najbardziej legalnymi.

Liczba wiz wydawanych Syryjczykom i Irakijczykom na tej podstawie stale rośnie. W 2015 r. było ich 24 tys., w 2016 r. – 48 tys., a w roku 2017 ma ich być aż 72 tys. Ale dopiero przyszły rok zapowiada się pod tym względem rekordowym

Obecnie do występowania z wnioskiem o ściągnięcie do Niemiec swoich bliskich uprawnionych jest 268 tys. Syryjczyków. Jak ujawnia „Bild”, w 2018 r. liczba ta zostanie powiększona o 120 tys., a to oznacza, że w przyszłym roku swoje rodziny do Niemiec będzie mogło sprowadzić aż 390 tys. Syryjczyków.

/bild.de/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!