Wiadomości

W Radom trwają przygotowania do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trwają przygotowania do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w Radomiu. Wydarzenie rozpocznie się w tę sobotę. Będzie to jedna z największych imprez lotniczych w Europie, która uświetni obchody stulecia lotnictwa wojskowego w Polsce.

Na tamtejsze lotnisko zaczęły przylatywać już pierwsze samoloty. W Radomiu jest już m.in grupa akrobacyjna z Pakistanu. W kolejnych dniach przylecą też kolejni goście.

O przygotowaniach do Air Show w Radomiu mówił wczoraj na konferencji prasowej wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

– Pokazy są organizowane z okazji 100-lecia lotnictwa wojskowego w naszym kraju. Szanowni państwo, jesteśmy już na ostatniej prostej. Jak pewnie państwo wiecie, o tym mówiliśmy już przynajmniej kilka razy, (są) 22 kraje, które uczestniczą w pokazach lotniczych Air Show, ponad 100 maszyn, które będą prezentowały się na radomskim niebie. I oczywiście największa w historii wystawa statyczna. Mamy już w tej chwili ekipę z Pakistanu, która już przyleciała z międzylądowaniem w Radomiu. Oni są w Dęblinie. Dziś przylatują Jordańczycy, będą przylatywać kolejne ekipy, które będą również trenować tutaj w Radomiu, przygotowując się do pokazów lotniczych – mówił Wojciech Skurkiewicz.

W Radomiu zaprezentuje się 11 renomowanych zespołów akrobacyjnych, m.in. z Hiszpanii, Szwajcarii, Finlandii, Chorwacji, Łotwy, Jordanii i z Pakistanu.

Inauguracji imprezy będzie towarzyszył przelot najnowszego Boeinga w narodowych barwach, wspólnie z zespołem akrobacyjnym „Biało-Czerwone Iskry”.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w Radomiu potrwają do niedzieli.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!