Wiadomości

W Przemyślu napastnik wtargnął do kościoła podczas modlitwy i zniszczył figurę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do kościoła Księży Salezjanów w Przemyślu wtargnął mężczyzna i zniszczył zabytkową figurę „Anioła z kropielnicą”. Sytuacja miała miejsce w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu. O sprawie informuje na Facebooku Dariusz Lasek, radny Rady Miejskiej w Przemyślu i przedstawiciel wspólnoty Męski Różaniec.

„W dniu wczorajszym (tj. wtorek), ok. godz. 17.30, w kościele Księży Salezjanów w Przemyślu, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu miał miejsce profanacyjny atak. Do kościoła wtargnął młody mężczyzna i zniszczył zabytkową figurę »Anioła z kropielnicą«. Ten bluźnierczy atak miał miejsce podczas nabożeństwa z udziałem wiernych…” – napisał Lasek, załączając fotografie zniszczonej figury.

Dalej autor wpisu zastanawia się, jakie motywacje przyświecają autorom takich aktów profanacji. „Skąd taki poziom nienawiści, pomieszany z agresją? Jakieś demoniczne opętanie? Kto wznieca nienawiść wśród ludzi do katolików i tego co katolickie?” – pisze.

„Boże przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią…” – zakończył swój wpis Lasek, proponując jednocześnie udział w akcji modlitewnej „Adoptuj nieprzyjaciela Kościoła”. Akcja polega na tym, by każdego dnia, aż do 24 grudnia, podejmować modlitwę w intencji nieprzyjaciela Kościoła, o jego nawrócenie.

Jak podaje portal przemyska.pl, dzięki monitoringowi znajdującemu się w kościele, policja zidentyfikowała i zatrzymała mężczyznę odpowiedzialnego za akt wandalizmu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!