Wiadomości

W poznańskiej galerii w ramach warsztatów uczą, jak przeprowadzić aborcję domowym sposobem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak przeprowadzić aborcję domowym sposobem. Między innymi o tym rozmawiano podczas warsztatów, jakie odbyły się w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał. Później w tym samym miejscu przeprowadzono zajęcia feministyczne. Placówka zgodę na organizację warsztatów tłumaczy chęcią zaspokojenia zainteresowań Poznaniaków. Opozycyjni radni uważają jednak, że taka działalność galerii bądź co bądź sztuki, jest skandalem – informuje TVP Poznań.

Mimo deklarowanej otwartości ekipa TVP na feministyczne warsztaty wpuszczona nie została. To spotkanie z cyklu warsztatów z rewolucji. Organizatorzy o programie mówią krótko. Ale w ramach warsztatów rewolucji odbywały się także warsztaty Gyne Punk – rzekomo o historii ginekologii a w rzeczywistości pokazywały jak w domowych warunkach przeprowadzić aborcje. W przestrzeni publicznej odbiło się to szerokim echem.

Wspierany przez galerie Arsenał był także chór czarownic. To zwolenniczki czarnych protestów i aborcji. Głośno było także o Belli Ćwir. Koncert przebierającego się za kobietę mężczyzny organizowała Galeria Arsenał. Współorganizatorem Warsztatów Rewolucji jest też Teatr Ósmego Dnia. Podczas warsztatów rewolucji odczytano manifest komunistyczny.

Teraz dyrektor galerii miejskiej Marek Wasilewski chce odwołać z rady programowej Galerii Arsenał radnego Prawa i Sprawiedliwości Mateusza Rozmiarka. – który nie chce finansowania kontrowersyjnych warsztatów z publicznych pieniędzy. Zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski ogłosił, że radny Rozmiarek nie zostanie odwołany z rady programowej galerii.

Ostatecznie warsztaty z rewolucji w ramach których odbyły się warsztaty z aborcji i warsztaty feministyczne potrwają do niedzieli.

http://poznan.tvp.pl/37517120/lewicowa-ideologia-za-publiczne-pieniadze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!