Polska Wiadomości

W Poznaniu wzrosła liczba zachorowań na odrę. Ich głównym źródłem są miejscowi Cyganie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała, że w ostatnim czasie nastąpił wzrost liczby zachorowań na odrę, zaś ich głównym źródłem są przedstawiciele lokalnej społeczności Cyganów. Rozwój jednej z najbardziej zaraźliwych chorób wirusowych jest możliwy oczywiście dzięki rezygnacji z obowiązkowych szczepień, które wcześniej pozwoliły niemal na całkowite wyeliminowanie odry.

Tylko od 18 września do 6 października tego roku zanotowano blisko osiemnaście przypadków zachorowań na odrę, lub też podejrzeń tej choroby, a trzy z nich zostały już potwierdzone dzięki badaniom laboratoryjnym. Lekarze podkreślają, że dzięki obowiązkowym szczepieniom odra została już niemal wyeliminowana, ale w ostatnich latach znowu pojawiają się jej pojedyncze przypadki spowodowane właśnie rezygnacją ze szczepień.

Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przyznaje, iż źródłem zachorowań na odrę są przedstawiciele lokalnej społeczności cygańskiej, która funkcjonuje na terenie miasta Poznania. Z przeprowadzonego dochodzenia wynika, że zdecydowana większość z nich nie została poddana w przeszłości szczepieniom, dlatego są narażeni na choroby takie jak odra, różyczka i świnka.

Źródło: autonom.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!