Polska Wiadomości

W Poznaniu wandale okleili taśmą wejścia do kościoła

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z 21 na 22 marca nieznani sprawcy okleili wejścia do kilku poznańskich kościołów biało-czerwoną taśmą. Akcja jest łączona z protestami aborcjonistów i feministek, jakie mają się odbyć w piątek.

Oprócz zaklejenia wejścia do kościołów, nieznani sprawcy porozklejali na drzwiach proaborcyjne afisze i plakaty. Sprofanowana została m.in. Archikatedra Poznańska, siedziba kurii na Ostrowie Tumskim oraz kościoły pw. Wszystkich Świętych, Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia.

Biało-czerwona taśma była identyczna z tą używaną do odgradzania tłumów np. w miejscach wypadków czy robót drogowych. Zdaniem niektórych zaklejenie wejścia może symbolizować rychłe zamknięcie kościołów. Sprawcy łączeni są z organizacjami biorącymi udział w piątkowych protestach, które wymierzone będą w projekt wprowadzenia nowej ustawy antyaborcyjnej.

Na plakatach umieszczone były takie hasła jak: „Czarny piątek, jedziemy na Warszawę” czy „Zatrzymaj zakaz aborcji”. Na jednej z ilustracji ukazana została ukrzyżowana kobieta.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!