Polska Wiadomości

W Poznaniu do prowadzenia autobusów będą zatrudniani Hindusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zgodnie z informacją znajdującą się na portalu radiopozna.fm prezes przedsiębiorstwa Wojciech Tulibacki na razie nie chce mówić o szczegółach, ale MPK pracowników planuje szukać na całym świecie.

– Jeśli ma się pilną potrzebę, aby zatrudnić, to szuka się ludzi na całym świecie. To oczywiście nie znaczy, że my zatrudnimy każdego – twierdzi prezes MPK.

Według naszych informacji, MPK może zatrudnić grupę Hindusów, która już pracuje na terenie Wielkopolski. Radny PO Tomasz Lipiński mówi, że zagraniczni kierowcy mogą świetnie się sprawdzić w swoich rolach. Pozytywnie o pomyśle wypowiada się również radny Mateusz Rozmiarek z PIS.

– Absolutnie nie widzę jakiegokolwiek problemu w tym. Tego typu działanie może być lekcją dla poznaniaków, że wszyscy są równi – mówi Rozmiarek.

MPK zapewnia, że zatrudniani ludzie będą odpowiednio przygotowani. Na razie nie wiadomo, kiedy obcokrajowcy zaczną wozić poznańskich pasażerów.

Pozostaje tylko pytanie: czy naprawdę w Polsce brakuje rąk do pracy i trzeba szukać pracowników z zza granicy? Czy za decyzją MPK stoją tylko wymogi ekonomiczne czy może jeszcze inne?

Czytaj też:

Fala imigrantów zalewa Polskę

Źródło: radiopoznan.fm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!