Wiadomości

W poniedziałek ruszają matury – do egzaminu dojrzałości przystąpi 269 tys. absolwentów szkół średnich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najbliższy poniedziałek ruszają matury. Do najważniejszego egzaminu w życiu zdecydowało się przystąpić ponad 269 tys. tegorocznych absolwentów szkół średnich. Co roku decyduje się na to ok. 85 proc. uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna zapewnia, że jest gotowa do przeprowadzenia egzaminu.

W poniedziałek zostanie przeprowadzony egzamin pisemny na poziomie podstawowym z języka polskiego.

Dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na antenie Radiowej Jedynki zapowiedział, że trwają prace nad zmianą egzaminu dojrzałości.

– W przyszłym roku nie, ale myśli się już o zmianach w egzaminie maturalnym, który będzie sprawdzał wiadomości i umiejętności określone w nowej podstawie programowej, jaka zacznie obowiązywać 1 września tego roku. Ten egzamin maturalny po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w 2023 r. Jesteśmy już na dość zaawansowanym etapie prac, jeśli chodzi o kształt arkuszy egzaminacyjnych, tego co i jak będzie sprawdzane. We wrześniu 2020 r. opublikujemy informatory o egzaminie maturalnym. W niektórych przedmiotach zmiany będą mniejsze, a w innych – np. w języku polskim – dość daleko idące – wskazał dyrektor CKE.

Matury zakończą się do 25 maja. W czerwcu odbędzie się dodatkowa sesja egzaminacyjna dla osób, które z uzasadnionych powodów nie mogły podejść do matury we wcześniejszym terminie. Wyniki poznamy 4 lipca. Osoby, które nie zdadzą egzaminu z jednego przedmiotu będą mogły poprawić maturę w sierpniu.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!