Wiadomości

Al-Watan: Wojska syryjskie wyparły Turków i protureckich bojowników z miasta Maranaz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy wczoraj późnym wieczorem, na północy syryjskiej prowincji Aleppo wspierane przez armię turecką oddziały protureckich bojowników Wolnej Armii Syrii zaatakowały pozycje kurdyjskich oddziałów samoobrony (YPG). W wyniku kilkugodzinnego boju protureckim bojownikom udało się zdobyć miasto Maranaz oraz wioski Malikiye i Szawarga.

Wojska tureckie rozpoczęły ofensywę przeciwko syryjskim Kurdom

Później jednak pojawiły się doniesienia, że do akcji weszły jednostki armii syryjskiej. Gazeta Al-Watan poinformowała, że w wyniku uderzenia wojsk syryjskich bojownicy Wolnej Armii Syrii i wspierający ich żołnierze tureccy zmuszeni zostali do wycofania się zarówno z miasta Maranaz, jak i z wiosek Malikiye i Szawarga.

Dziś rano z kolei pojawiły się doniesienia, że Ankara skierowała w ten rejon bojowe śmigłowce. Maszyny widziano, jak przelatywały nad miastem Azaz, które znajduje się pod kontrolą bojowników Wolnej Armii Syrii, tuż przy granicy z kurdyjskim regionem Tell Rifat, który to był celem podjętej wczoraj przez protureckich bojowników operacji. Nie ma doniesień, czy zaobserwowane nad miastem Azaz śmigłowce dokonały uderzenia, czy też ograniczyły się one do patrolowania terenu.

Jeszcze rzućmy okiem, o jakie dokładnie tereny chodzi (kolorem żółtym naznaczony jest pozostający pod kontrolą Kurdów region Tell Rifat, zaś kolorem zielonym – obszary kontrolowane przez Turków):

/wk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!