Wiadomości

W poniedziałek 191 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, zatrzymano 17 migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek, 06.09 ujawniono 191 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 17 nielegalnych imigrantów: 9 obywateli Konga, 4 obywateli Afganistanu, 3 obywateli Iraku i ob. Kamerunu. Pozostałe próby zostały udaremnione. Strażnicy graniczni udzielili pomocy przedmedycznej imigrantce z Konga – poinformowała dziś na twitterze Straż Graniczna.

Wczoraj funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali aż 6 osób, które pomagały w nielegalnym przekroczeniu granicy. To obywatele: Niemiec, Finlandii, Tadżykistanu, Syrii, Iraku oraz Polski (narodowości irackiej). Wszyscy usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa pomocnictwa w pgpwp.

Jak poinformowała ppor. Anna Michalska, rzeczniczka prasowa Straży Granicznej, zatrzymanym, którzy “nawet tylko podwożą nielegalnych imigrantów przedstawiany jest zarzut pomocnictwa, to jest art. 264 par. 3 KK”. Dodała, że pomocnictwem jest “każde ułatwienie popełnienia przestępstwa”. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 8.

Z kolei szef MON Mariusz Błaszczak, poinformował, że ukończono już budowę 40 km płotu, który żołnierze Wojska Polskiego wznoszą wzdłuż granicy polsko-białoruskiej.

Wczoraj Sejm wypowiedział się w sprawie rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią. Za uchyleniem rozporządzenia głosowało 168 posłów, przeciw było 247 posłów, a 20 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna – konieczna by zmienić prezydencką decyzję – wynosiła 218 głosów.

Jest decyzja Sejmu ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!