Wiadomości

Kryzys migracyjny: w poniedziałek rekordowa liczba migrantów przybyła do Wielkiej Brytanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To najprawdopodobniej najwyższa dzienna liczba migrantów przybyłych w ciągu doby do Wielkiej Brytanii, wyższa niż wynosił poprzedni rekord z 21 sierpnia, kiedy to przez Kanał przeprawiło się 828 migrantów.

Według świadków rekordowa liczba migrantów próbowała w poniedziałek przekroczyć kanał La Manche. Podobno co najmniej 1000 mężczyzn, kobiet i dzieci zostało zauważonych podczas przeprawy z Francji do Wielkiej Brytanii.

Poprzedni rekord 828 migrantów osiągnięto 21 sierpnia. Zrozumiałe jest, że po tygodniach niespokojnych warunków liczba ta może być spowodowana piękną pogodą.

Łodzie pełne nielegalnych migrantów ponownie zaczęły lądować na brytyjskich brzegach w niedzielę po dwóch tygodniach niesprzyjających warunków pogodowych uniemożliwiających przeprawę przez kanał La Manche. Tego dnia 158 nielegalnych migrantów wylądowało w Anglii.

Od początku roku, nie uwzględniając poniedziałku, około 12.500 cudzoziemców odbyło nielegalną podróż z Francji w małych gumowych pontonach do Wielkiej Brytanii – podało BBC, znacznie przewyższając rekord z 2020 roku. W sumie około 500 łodzi zostało odnotował przekroczenie kanału w tym roku.

Rządowi brytyjskiemu nie udało się w tym roku deportować ani jednego migranta na łodzi ani faktycznie wprowadzić żadnej znaczącej polityki, aby zapobiec nielegalnemu przybyciu kolejnych migrantów.

W zeszłym tygodniu ujawniono również, że co najmniej 10 882 zagranicznych przestępców zostało wypuszczonych na ulice Wielkiej Brytanii po opuszczeniu więzienia, zamiast deportacji.

/Sky News, breibert.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!