Europa Wiadomości

W Parlamencie Europejskim pojawiła się nowa eurosceptyczna frakcja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl eurodeputowany francuskiego Zgromadzenia Narodowego (RN) Thierry Mariani ogłosił w środę jak będzie nazywać się frakcja współtworzona przez tę partię w Parlamencie Europejskim.

„Tożsamość i Demokracja będzie nazwą naszej grupy w Parlamencie przez te pięć lat” – napisał na Twitterze Mariani. Jego RN jest druga co do wielkości grupą narodową w eurofrakcji. Największą grupę stanowią politycy włoskiej antyimigracyjnej i eurosceptycznej Ligi. Dlatego to właśnie Włoch Marco Zanni zostanie szefem frakcji Identity and Democracy. Jego zastępcą będzie Francuz Nicolas Bay.

ID ma izbie 73 miejsc. Obok deputowanych francuskiego RN i włoskiej Ligi, we frakcji znajdą się między innymi także członkowie Alternatywy dla Niemiec (AfD), Austriackiej Partii Wolności (FPO). AFD w poprzedniej kadencji zasiadała w innej frakcji niż francuscy narodowcy i austriaccy wolnościowcy. Do ID nie dołączyli natomiast Brytyjczycy z Partii Brexitu.

Łącznie we frakcji znajdą się reprezentanci 9 państw. Zgromadzi ona zdecydowanych przeciwników unijnych instytucji, domagających się większej roli państw narodowych. Partie uszeregowane w ID są też zdecydowanie przeciwne nielegalnej imigracji.

„Europa musi być zbudowana na bazie państw narodowych” – zadeklarował już Zanni – „Próba budowania europejskiego superpaństwa nie dała żadnej wartości dodatkowej”

Czy myślicie, że ta kadencja przyniesie coś nowego w walce z brukselską biurokracją? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!