Wiadomości

W ostrzelanej przez Rosjan największej elektrowni atomowej w Europie miał miejsce pożar. Sytuacja jest opanowana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraińskie służby ratownicze poinformowały, że strażacy ugasili w piątek rano pożar, który wybuchł w największej w Europie elektrowni atomowej koło Zaporoża w wyniku rosyjskiego ostrzału. Służby ratownicze mogły rozpocząć akcję gaśniczą dopiero po paru godzinnych, gdyż uniemożliwiał to ostrzał terenu elektrowni przez Rosjan.

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem wojska rosyjskie podjęły natarcie na Energodar, gdzie znajduje się największa w Europie elektrownia atomowa. Jak poinformował burmistrz Energodaru, na miasto ruszyła kolumna złożona z około stu pojazdów. W ostrzelanej przez Rosjan wybuchł pożar.

„W wyniku ostrzału w elektrowni jądrowej Zaporoże wybuchł pożar. Określana jest dokładna lokalizacja pożaru. Kamery CCTV w zakładzie pokazują płomienie i dym.” – poinformował wcześniej na twitterze niezależny białoruski portal informacyjny Nexta. O ostrzale poinformował na Twitterze również szef MSZ Ukrainy Dmytro Kuleba.

“Obwód zaporoski. O 06:20 zlikwidowano pożar w budynku szkoleniowym Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w Energodarze. Nie ma ofiar” – poinformowala Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!