Wiadomości

W okolicach Białowieży i Krynek duże grupy imigrantów przerwały się przez zasieki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie bardzo liczne grupy imigrantów przedostały się do Polski z terytorium Białorusi. Co najmniej kilkudziesięcioosobowe grupy cudzoziemców sforsowały ogrodzenia w okolicach Krynek i Białowieży. Wszystkich zatrzymano – informuje Radio Białystok.

Straż Graniczna informowała we wtorek wieczorem (10.11), że część osób udało się zawrócić do linii granicy. Kolejni byli szukani przez funkcjonariuszy. Rzeczniczka podlaskiego oddziału straży granicznej major Katarzyna Zdanowicz powiedziała, że w obu przypadkach doszło do siłowego forsowania ogrodzeń.

– Jedna z większych grup próbowała przekroczyć granicę państwową w okolicach Białowieży. Posiadali różnego rodzaju sprzęt i narzędzia. Części osób udało się tę granicę przekroczyć. Zostali wszyscy zatrzymani. Wydano wobec nich postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski. Zostali odprowadzeni do granicy państwowej. Więcej grup nie próbowało i nie przeszło przez granicę państwową we wtorek (09.11) – poinformował Radio Lublin chorąży Michał Tokarczyk.

Polska Policja w krótkiej informacji na Twitterze z wtorku na środę, która była komentarzem do informacji o przekroczeniach w Białowieży i Krynkach, opublikowała fotografię siedzących na ziemi migrantów i opatrzyła je podpisem: “chodziło o te osoby, które zostały zatrzymane przez policję”.

Spokojniej jest natomiast w koczowisku imigrantów w okolicach Kuźnicy. Po białoruskiej stronie jest co najmniej kilkaset osób. Według polskich służb imigranci dostali dzisiaj od Białorusinów jedzenie. Cudzoziemcy mają namioty, śpiwory, wieczorem palą ogniska, żeby się ogrzać. Ciągle są też pilnowani przez białoruskie służby.

/Radio Białystok/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!