Europa Polska Wiadomości

W norweskim więzieniu Polak zamordował pedofila. Został skazany na taki sam wyrok jak Anders Breivik

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W lutym ubiegłego roku 56-letni obywatel Polski odsiadujący wyrok w norweskim zakładzie karnym zabił współwięźnia skazanego za molestowanie nieletnich. W poniedziałek sąd skazał go na 21 lat więzienia. Taki sam wyrok usłyszał Anders Breivik, sprawca masakry na wyspie Utoya – poinformowała telewizja NRK.

Uznany za winnego obywatel Polski do morderstwa przygotowywał się przez trzy tygodnie. Datę planowanego mordu zaznaczył nawet w kalendarzu.

Dzień wcześniej miał ostrzyć nóż, który posłużył za narzędzie zbrodni. W złożonym oświadczeniu poinformował, że planował zabić jeszcze dwie osoby, a “polowanie na świnie”, jak określa pedofilów, rozpoczął już 20 lat temu.

Polak do więzienia Ringerike trafił w 2016 roku za zabójstwo dozorcy w Oslo dwa lata wcześniej. Został wówczas skazany na 17,5 roku pozbawienia wolności.

Zamordowany Christian Borge był znanym norweskiej policji recydywistą wielokrotnie karanym za pedofilię. Często zmieniał tożsamość, a przed obliczem sądu stawał pod siedmioma różnymi nazwiskami. Śledczy podejrzewają, że jego ofiarami mogło paść nawet 40 osób.

Źródło: onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!