Wiadomości

W Nigerii uprowadzono katolickiego biskupa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według doniesień lokalnych mediów w Nigerii porwano katolickiego biskupa. Uzbrojeni porywacze uprowadzili w minioną niedzielę wieczorem biskupa pomocniczego diecezji Owerri, Mosesa Chikwe wraz z jego kierowcą, poinformowano we wtorek. Ordynariusz diecezji bp Victor Obinna potwierdził fakt porwania, donosi nigeryjska gazeta internetowa „Premium Times”. Pusty samochód biskupa znaleziono w pobliżu katedry w Owerri. Jak dotąd nie wiadomo kto stoi za porwaniem.

W oświadczeniu podpisanym przez sekretarza generalnego Katolickiego Sekretariatu Nigerii (CSN), organu administracyjnego nigeryjskiego episkopatu, ks. Zacharia Nyantiso Samjumiego wzywa się do modlitwy o szybkie uwolnienie biskupa pomocniczego. Kapłan poinformował, że do tej pory nie ma żadnych sygnałów od porywaczy. „Ufając macierzyńskiej opiece Najświętszej Maryi Panny, modlimy się o bezpieczeństwo i szybkie uwolnienie biskupa i jego kierowcy” – zadeklarował ks. Samjumi.

Policja powołała dwa specjalne zespoły: szybkiej interwencji (QUIT) i jednostkę antyporwaniową (AKU), aby odnaleźć bp Chikwe i aresztować jego porywaczy.

Uprowadzenie biskupa pomocniczego Owerri ma miejsce zaledwie niecałe dwa tygodnie po porwaniu w południowonigeryjskim stanie Anambra katolickiego zakonnika ks. Valentine Oluchukwu Ezeagu ze Zgromadzenia Synów Matki Bożej Miłosierdzia (SMMM). Porwany 15 grudnia przez nieznanych sprawców zakonnik odzyskał wolność następnego dnia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!