Wiadomości

W Nigerii młodzi muzułmanie zaatakowali katedry, wcześniej ukamienowano tam chrześcijankę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po tym jak studenci brutalnie zamordowali swoją koleżankę, która miała ich zdaniem dopuścić się „bluźnierstwa”, trwa eskalacja muzułmańskiej przemocy wobec katolików.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, jak społeczność uczelni Shehu Shagari College of Education w nigeryjskim Sokoto była świadkiem brutalnego mordu dokonanego na katolickiej studentce, która dopuściła się rzekomego „bluźnierstwa” przeciwko Mahometowi. Grupa około 200 studentów ukamienowała swoją koleżankę, po czym spaliła jej ciało.

W Nigerii muzułmańscy studenci ukamienowali chrześcijankę

W odpowiedzi na tę zbrodnię policja aresztowała dwie osoby uznane za odpowiedzialne. Reakcja służb nie spotkała się z zadowoleniem ze strony muzułmańskich mieszkańców, którzy rozpoczęli serię protestów, żądając natychmiastowego zwolnienia sprawców z aresztu.

Jak relacjonuje w swoim komunikacie lokalna diecezja, rząd stanu Sokoto wprowadził na jedną dobę godzinę policyjną, aby powstrzymać zamieszki protesty, które wszczyna muzułmańska młodzież. „Podczas protestu grupy młodzieży prowadzone nieraz przez dorosłych zaatakowały katolicką katedrę Świętej Rodziny w Bello Way, wybijając okna kościelne, okna sekretariatu biskupa Lawtona i dewastując autobus publiczny zaparkowany na terenie obiektu” – czytamy w komunikacie diecezji Sokoto. Islamiści zaatakowali także katedrę św. Kewina w Gidan Dere, którą częściowo spalono, dewastując przy tym nowy budynek szpitala działajacego przy kościele.

Bp Matthew Hassan Kukah podziękował władzom stanowym za wprowadzenie godziny policyjnej i zamiar stłumienia zamieszek. Hierarcha wyraził też „głęboki szok” w związku z „makabrycznym morderstwem”, jakiego dokonali muzułmańscy studenci na swojej koleżance Deborze Samuel.

– Jedyną powinnością wobec jej najbliższej rodziny, kolegów uczniów i władz uczelni, jest zapewnienie, że winni tego nieludzkiego czynu, bez względu na motywację, zostaną ukarani zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym kraju – powiedział bp Kukah, wzywając katolików do zachowania spokoju i do modlitwy w intencji rodziny zamordowanej dziewczyny.

Czytaj też:

Nigeryjscy muzułmanie protestują przeciwko zatrzymaniu przez policję studentów podejrzanych o zabójstwo chrześcijanki /film/

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!