Europa Polska Wiadomości

W niemieckim sklepie internetowym pojawiła się obrażająca Polaków koszulka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na stronie internetowej niemieckiego sklepu z odzieżą pojawiły się m.in. koszulki z napisami: “Do Polski latam tylko sztukasami”, czy “Polskę odwiedzę tylko w pojeździe gąsienicowym”.

Obraźliwe napisy nawiązują do czołgów i bojowych samolotów, które były używane przez Niemców w II wojnie światowej m.in. podczas ataku na Polskę. Wspomniane sztukasy, czyli samoloty Junkers Ju 87 Stuka, były dumą nazistowskich Niemiec i symbolem wielkości Luftwaffe. Ich cecha charakterystyczna to odgłos syren akustycznych, które uruchamiano podczas wprowadzania samolotu w tzw. lot nurkowy.

Koszulki z obraźliwymi motywami sprzedaje sklep “Alfashirt.de”. Nie jest to mała firma, ponieważ na Facebooku ich profil ma aż 90 tys. polubień. Same T-shirty kosztują z kolei niecałe 20 euro i dostępne są w kilku kolorach.

Szczególnie zastanawiający jest jednak fakt, że na stronie jest też dość bogaty wybór koszulek z polskimi napisami. Są to m.in. “W imię Boga, za naszą i waszą wolność”, czy “Katyń 1940”. Na chwilę obecną nie jest wiadome kto jest właścicielem sklepu.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!