Europa Wiadomości

W Niemczech rozpoczął się proces “uchodźcy”, który zamordował nastoletnią córkę lewicowego polityka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Fryburgu rozpoczął się proces afgańskiego imigranta Husseina G., oskarżonego o gwałt i morderstwo na Marii Ladenburger, studentce medycyny. Jej ciało znaleziono 16 października ub.r. w Dreisam. Według policji wracała ona rowerem z imprezy studenckiej, kiedy została zgwałcona, zabita i wrzucona do rzeki przez nieznaną osobę.

były znalezione na miejscu zbrodni charakterystyczne długie, czarne i barwione na blond włosy. Skorzystanie z nagrań wideo z tramwaju naprowadziło śledczych na młodego człowieka, który przed rokiem dotarł do Niemiec. Ojcem 20-letniej ofiary jest dr Clemens Ladenburger – asystent Dyrektora Generalnego Służby Prawnej Komisji Europejskiej.

Jeżeli zostanie udowodnione, że Afgańczyk w chwili popełnienia przestępstwa miał ponad 21 lat, grozi mu dożywocie. Twierdzi on jednak, że miał wtedy 17 lat. Lekarze i inni eksperci są bardziej skłonni do tego, by przypisać mu co najmniej 21 lat. W tym wypadku może być sądzony jak dorosły. Jako nastolatek będzie mógł jednak uzyskać maksymalną karę piętnastu lat.

Hussein K. przybył do Niemiec w listopadzie 2015 r., bez dokumentów. W toku dochodzenia wykazano, że ​​miał bardzo ciemną przeszłość. W 2013 r. w Grecji został skazany na dziesięć lat więzienia (jako 14-latek???) za szczególnie brutalne przestępstwa. Ale został przedwcześnie zwolniony z więzienia w październiku 2015 r. i udał się prosto do Niemiec.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!