Europa Wiadomości

W Niemczech rozbito siatkę neonazistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu telewizjarepublika.pl sędzia śledczy Federalnego Trybunału Sprawiedliwości wydał dziś nakazy aresztowania pięciu mężczyzn podejrzanych o stworzenie, a następnie czynny udział w neonazistowskiej grupie terrorystycznej. Prokuratura Generalna zarzuca oskarżonym, planowanie zamachów terrorystycznych na polityków, imigrantów i muzułmanów.

Aresztowani to Niemcy w wieku od 31 do 60 lat. Są to mieszkańcy Dolnej Saksonii, Saksonii-Anhalt, Bawarii oraz Nadrenii Północnej Westfalii. Jak twierdzi tygodnik “Der Spiegel” jednym z podejrzanych o udział w neonazistowskiej grupie terrorystycznej jest pracownik administracyjny policji w Nadrenii Północnej Westfalii.

Prokuratura oskarża ich, że wraz z innymi osobami związanymi ze środowiskiem neonazistowskim zawiązali grupę terrorystyczną, która planowała, poprzez liczne zamachy, wywołać chaos i rodzaj wojny domowej.

Podczas przeprowadzonej wczoraj obławy i serii przeszukań w sześciu landach, policja zabezpieczyła broń palną, materiały propagandowe, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych. Prokuratura Generalna która prowadzi śledztwo w tej sprawie nie wyklucza dalszych aresztowań.

Jak twierdzi Prokuratura Generalna członkowie grupy byli od kilku miesięcy obserwowani przez służby operacyjne. Podejrzani uzgadniali wiele spraw telefonicznie, ale także dochodziło do spotkań członków grupy.

Ale dalej media będą twierdzić, że to Polska ma problem z rasizmem….

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!