Wiadomości

W Niemczech pojawiły się miejsca parkingowe „Nur für LGBT”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W niemieckim mieście Hanau już nie tylko osoby z niepełnosprawnością mają wydzielone specjalne miejsca na parkingach. Teraz mogą na to liczyć też „osoby LGBT” i imigranci.

Miejsca parkingowe dla „przedstawicieli mniejszości”, czyli osób, które obnoszą się ze swoimi upodobaniami seksualnymi, które to jednak nie są skierowane do osobników płci przeciwnej, a także dla imigrantów, pojawiły się na jednym z parkingów podziemnych w Hanau w Hesji. Deutsche Welle podaje, że miejsca dla tych pierwszych oznaczono tęczą.

– Są przeznaczone dla tych grup, które potrzebują szczególnej ochrony – wyjaśnia Morlock, miejski radny i szef rady nadzorczej Hanauer Parkhaus GmbH.

Miejsca parkingowe mają być szczególnie nadzorowane m.in. przez kamery monitoringu. „Nikt nie będzie jednak sprawdzał, czy osoby tam parkujące naprawdę należą do środowiska LGBT+ lub są imigrantami” – wskazuje DW i wyjaśnia, że chodzi raczej o „symboliczne wydzielenie” parkingu.
Decyzja oburzyła internautów, którzy pytali, czy władze nie powinny wydzielać specjalnych miejsc do parkowania na przykład dla emerytów, osób żyjących w ubóstwie czy dla ludzi zmagających się z chorobami, a nie dla osób LGBT.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!