Wiadomości

W Niemczech imigranci zaatakowali karetkę pogotowia ratunkowego, lekarz doznał ciężkich obrażeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwaj imigranci zaatakowali załogę karetki w Ottobrun. Jadący karetką lekarz ma złamaną szczękę, uraz mózgu, a nadto stracił kilka zębów, donosi Abendzeitung.

17-letni Etiopczyk i 20-letni Erytrejczyk po godzinie 20.00 chcieli wejść do ośrodka młodzieżowego w Ottobrunn z wózkiem wypełnionym napojami alkoholowymi. Kiedy portier nie pozwolił im wejść, imigranci przypuścili atak na niego i jego kolegę. Imigranci uciekli, po czym zaatakowali ambulans, który przukechał do domu opieki na „Ottostrasse”. 20-letni imigrant z odległości około półtora metra rzucił butelką whisky w szybę samochodu (od strony pasażera).

Butelka przebiła okno i trafiła siedzącego w samochodzie lekarza w twarz, wybijając mu kilka zębów. Lekarz ma złamaną szczękę, urazowe uszkodzenie mózgu i liczne rany twarzy. Sanitariusz, który prowadził pojazd, doznał lekkich obrażeń od odprysków szkła.

Na miejsce wezwano policję. Mężczyźni zostali aresztowani, ale policja napotkała gwałtowny opór ze strony ludzi, którzy ruszyli im na pomoc. Oprócz sprawców na miejscu zdarzenia zostało aresztowanych także kilka innych osób.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!