Wiadomości

W nagraniu opublikowanym w dwudziestą rocznicę ataku na WTC Donald Trump zaatakował Bidena w sprawie Afganistanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nagraniu wideo opublikowanym w 20. rocznicę ataków terrorystycznych z 11 września były prezydent USA Donald Trump oskarżył prezydenta Joe Bidena oraz „jego nieudolną administrację”, że odniosła „porażkę” podczas wycofania sił z Afganistanu.

– Przywódca naszego kraju wyszedł na głupka. Nigdy nie można tego powtórzyć – ocenił Trump w nagraniu opublikowanym przez jego organizację PAC Save America. Komentując wycofanie sił z Afganistanu były prezydent dowodził, że miało miejsce „złe planowanie, niesamowita słabość, zaś przywódcy nie wiedzieli, co się dzieje”.

Były prezydent zapowiedział odwiedzenie Ground Zero w Nowym Jorku, gdzie stały wieże World Trade Center w sobotę, ale wskazał, że nie weźmie udziału w uroczystościach. Jest jedynym żyjącym byłym prezydentem poza Jimmy’m Carterem, którego obecność nie jest oczekiwana.

Prezydent Joe Biden ma odwiedzić w sobotę miejsca pamięci w Nowym Jorku, Pensylwanii oraz w Pentagonie, gdzie spadały samoloty porywane przez terrorystów. W sobotę wieczorem Trump ma skomentować walkę bokserską pomiędzy Evanderem Holyfieldem i Vitorem Belfortem na Florydzie.

Były prezydent nazwał 11 września „bardzo smutnym dniem” i podziękował osobom, które ruszyły na ratunek. – To także smutny czas wobec sposobu, w jaki skończyła się nasza wojna z tymi, którzy wyrządzili tak wielką krzywdę naszemu krajowi – podkreślił.

– Utrata 13 wielkich wojowników (amerykańskich żołnierzy zabitych w zamachu Państwa Islamskiego na lotnisku w Kabulu – przyp. red.) i wielu innych, którzy zostali ranni, nigdy nie powinna mieć miejsca – zaznaczył Trump.

– Będziemy dalej żyć, niestety nasz kraj będzie cierpiał z powodu tej niekompetencji przez długi czas – mówił Trump. – Ale nie martwcie się, Ameryka jeszcze będzie wielka – powiedział nawiązując do swojego hasła wyborczego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!