Wiadomości

W Mielcu powstaje największy w Polsce pomnik Żołnierzy Wyklętych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie chodziło o bicie rekordów, natomiast wydaje się, że to rzeczywiście największy pomnik Żołnierzy Niezłomnych. Ma na nim stanąć 12 żołnierzy – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Romuald Rzeszutek, wiceprezes stowarzyszenia Prawda i Pamięć, pomysłodawca i koordynator budowy pomnika w Mielcu.

W Mielcu powstaje największy w Polsce pomnik Żołnierzy Wyklętych. Jak przyznał inicjator jego powstania, Romuald Rzeszutek, pomnik jest realizacją jego założenia, że jeśli tylko będzie mógł to uczynić, upamiętni osoby, o których wiele czytał i słuchał opowieści członków rodziny.

– Nie chodziło o bicie rekordów, natomiast wydaje się, że to rzeczywiście największy pomnik Żołnierzy Niezłomnych. Ma na nim stanąć 12 żołnierzy – jak 12 apostołów – tłumaczył gość PR24.

– Założyliśmy, że figury powinny być nieco większe od człowieka – mówił Romuald Rzeszutek. Postaci mają wysokość ok. 2,6 m. – Sam pomnik jest potężny. Ma ok. 6,5 metra – wskazał. W jego skład wchodzi też granitowa kolumna i orzeł z brązu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!