Wiadomości

W Mielcu doszło w niedzielę do starć pomiędzy Polakami i Cyganami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na jednym z osiedli w Mielcu doszło w niedzielę do starć pomiędzy Polakami i Cyganami. Miały one związek z wydarzeniami z początku czerwca, gdy polski chłopak został pobity przez cygańskiego nastolatka – informuje portal Media Narodowe.

Napięcia na osiedlu przy ulicy Miasteczko Młodego Robotnika w Mielcu trwają od początku czerwca. Właśnie wówczas w rejonie Parku Leśnego „Górka Cyranowska”, szesnastoletni polski chłopak został pobity przez rok młodszego Cygana. Polak stracił dwa zęby. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Niedługo potem w rejonie wspomnianego osiedla pojawiły się napisy wymierzone w społeczność cygańską.

W niedzielę pojawiła się tam grupa Polaków, najprawdopodobniej znajomych pobitego chłopaka, którzy zamierzali odpowiedzieć na pobicie swojego kolegi. Co prawda w wyniku starć nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, tym niemniej policja opanowywała sytuację przez kilka godzin. Funkcjonariusze przybyli zresztą na miejsce także z okolicznych miejscowości znajdujących się w województwie podkarpackim.

Policjanci chwalą się, że ich działania „zapobiegły naruszeniu porządku publicznego i doprowadziły do uspokojenia osób biorących udział w zbiegowisku”. Nie wszyscy jednak okazali się spokojni, bo jeden z Cyganów próbował przejechać grupkę Polaków samochodem. Został on już zresztą zatrzymany i przesłuchany, tłumacząc swoje postępowanie poczuciem zagrożenia ze strony Polaków.

/medianarodowe.com, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!