Polska Wiadomości

W Łowiczu policja wezwała na świadka… bankomat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Różne gafy wśród polskich służb mundurowych miały już miejsce, ale taka? Policja wezwała na świadka… bankomat. I na adres bankomatu wysłała list polecony.

O przedziwnej sytuacji donosi dziennikarz współpracujący z „Najwyższym Czasem!”, Leszek Szymowski.

Zdjęcie listu, który wysłała komenda powiatowa policji w Łowiczu, z prędkością błyskawicy zrobiło furorę w internecie.

„W trakcie sprawy z jakichś nieznanych logice przyczyn stwierdzono, iż świadkiem powinien zostać bankomat firmy Euronet ustawiony przy ulicy Zielonej w Łodzi. Bankomatowi wysłano więc w tej sprawie pismo polecone. Pismo poszło pocztą z Łowicza do pobliskiej Łodzi i wprawiło w osłupienie listonosza (wiele lat stażu pracy), który „adresata” oczywiście znalazł ale nie wiedział jak rozwiązać problem potwierdzenia odbioru. Listonosz postąpił w sposób zachowawczy: zrobił zdjęcie tej niecodziennej przesyłki” – pisze Leszek Szymowski i udostępnia zdjęcie.

„Przy okazji mam też dla Was dwie fatalne wiadomości. Pierwsza jest taka, że nadawca tego listu – policjant z komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości gospodarczej – wcale się poziomem intelektualnym nie wyróżnia na tle swoich kolegów. Druga jest jeszcze gorsza: poziomem intelektualnym ani poziomem kompetencji wcale się on nie wyróżnia na tle swoich przełożonych także tych najwyższych w Warszawie (gdyby było inaczej, oni nie dopuściliby go do służby). Wiadomość numer dwa prowadzi do smutnej refleksji o kondycji kraju zarządzanego właśnie przez takich a nie innych” – gorzko podsumowuje dziennikarz śledczy.

Jak policja w Łowiczu tłumaczy wezwanie na świadka bankomat?

Pismo miało trafić do siedziby głównej tego podmiotu a przez zwykłą pomyłkę zamiast adresu siedziby głównej, wpisany został adres konkretnego bankomatu, którego to pismo dotyczyło – tłumaczy rzecznik policji w Łowiczu kom. Urszula Szymczak.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!