Wiadomości

W Londynie z przejeżdżającego samochodu ostrzelano kościół katolicki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siedmioletnia dziewczynka walczy o życie po ostrzelaniu kościoła w pobliżu stacji Euston w Londynie. Do szpitala przewieziono również trzy kobiety.

Rzecznik policji powiedział: „O godzinie 13:29 w sobotę 14 stycznia policja została wezwana do zgłoszenia o strzelaninie na Phoenix Road, NW1. Funkcjonariusze odpowiedzieli na wezwanie wraz z medykami z London Ambulance Service i London’s Air Ambulance. Trzy kobiety – w wieku 48 lat , 54 i 41 lat – zostali przewiezieni do szpitala w centrum Londynu. Ich obrażenia zostały ocenione jako niezagrażające życiu. 48-latka ma obrażenia potencjalnie zmieniające życie. O godzinie 14:05 policja została poinformowana, że ​​siedmioletnia dziewczynka została zabrana do szpitala w centrum Londynu z obrażeniami, przy czym Uważa się, że doznała ich w tym samym zdarzeniu. Pozostaje w szpitalu w stanie zagrażającym życiu”.

Do zdarzenia doszło w pobliżu kościoła, w którym odbywał się pogrzeb. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ​​strzały padły z poruszającego się pojazdu, który następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policja potwierdziła wcześniej, że dziewczynka przebywa w szpitalu, ale nie wiadomo, jakie obrażenia odniosła. Została postrzelona wraz z trzema innymi kobietami przed pogrzebem w kościele św. Alojzego na Phoenix Road, małej bocznej uliczce tuż za stacją Euston, tuż przed godziną 13:30.

Medycy znaleźli kobiety w wieku 48, 54 i 41 lat, wszystkie mające rany postrzałowe wraz z siedmiolatką. Wszystkie cztery ofiary zostały przewiezione do szpitala, a stan 48-letniej kobiety uważa się za potencjalnie zmieniający życie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!