Polska Wiadomości

W Krakowie grupa pijanych Irlandczyków zdemolowała lokal. Powodem był ich zdaniem zbyt wysoki rachunek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
 Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z lokali na krakowskim Rynku. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w restauracji znajduje się agresywna sześcioosobowa grupa obcokrajowców. Z relacji zgłaszającego wynikało, że osoby nie chcą zapłacić za rachunek wystawiony za kolację i wypity alkohol oraz są agresywne.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, grupa zaczęła uciekać. Podczas pościgu zatrzymano czterech mężczyzn, dwaj pozostali uciekli. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni w lokalu zjedli kolację oraz wypili alkohol. Gdy kelner przyniósł rachunek, okazało się, że wystawiona kwota nie odpowiada klientom. Postanowili zapłacić tylko połowę, czyli 200 złotych. Gdy kelner oznajmił się muszą w całości pokryć koszty imprezy, mężczyźni stali się agresywni. Zaczęli rozbijać okna w lokalu, przewracali krzesła i stoliki.

Dotkliwie pobili także interweniującego kelnera. Mężczyzna był przytrzymywany przez jednego z nich, który do gardła przyłożył mu wystające ostrze z rozbitej szklanki i groził pozbawieniem życia. Gdy zdemolowali lokal wyszli na zewnątrz i na widok policjantów zaczęli uciekać.

Okazało się, że zatrzymani obcokrajowcy to obywatele Irlandii, którzy przyjechali do Polski na wycieczkę. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Kilka godzin później zatrzymano pozostałych dwóch uciekinierów. Mężczyźni w obawie przed zatrzymaniem ukryli się w hotelu.

Za kierowanie gróźb karalnych, pobicie i zniszczenie mienia grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: radiokrakow.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!