Wiadomości

W Koninie policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Koninie policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę. Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, zdarzenie miało miejsce w czwartek około godz. 10.

Według nieoficjalnych informacji do postrzelenia mężczyzny doszło chwilę po tym, jak policjanci chcieli wylegitymować trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich zaczął uciekać. Wtedy policjant zaczął za nim biec, krzyczą „Stój, policja!”.

Ze wstępnych relacji wynika, że ścigany mężczyzna najprawdopodobniej wyciągnął nożyczki, chcąc zaatakować policjanta. Wtedy funkcjonariusz użył broni.

Z kolei z informacji, które przekazał rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka na miejscu, podczas pościgu doszło do sytuacji, „która zmusiła policjanta do użycia broni”.

– Na miejscu obok ciała zabezpieczono duże nożyczki, które traktujemy jako niebezpieczne narzędzie, i torebkę z białym proszkiem, prawdopodobnie narkotykami. Miejsce zabezpieczyliśmy i nie wykonujemy tam żadnych czynności, aby mógł je – włącznie z przeszukaniem ciała – wykonać prokurator – powiedział Ciarka, dodając, że natychmiast po postrzeleniu mężczyzny policjanci rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy; niestety nie udało się uratować mężczyzny.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!