Wiadomości

W konflikcie węgiersko – ukraińskim Polska staje po stronie Ukrainy?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch skomentował napięcie w relacjach węgiersko-ukraińskich, w szczególności próby blokowanie przez Węgry udziału przedstawicieli Ukrainy w działaniach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Paweł Soloch miał powiedzieć, że ​napięcia w stosunkach między Ukrainą a Węgrami nie powinny mieć wpływu na rozwój współpracy między Ukrainą a Paktem Północnoatlantyckim (NATO) oraz Unią Europejską.

Według korespondenta UNIAN Soloch powiedział to na wspólnej konferencji prasowej w Kijowie, na której wystąpił wraz z sekretarzem Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Turczynowem.

„Jeśli chodzi o relacje między Węgrami i Ukrainą: jesteśmy zainteresowani tym, by konflikt ten nie wpływał na współpracę Ukrainy z NATO, z Unią Europejską” – powiedział, jak twierdzi UNIAN, Soloch.

Wręcz zwrócił on uwagę, że na następnym posiedzeniu Rady NATO-Rosja kwestia rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie będzie jedyną kwestią, która będzie rozpatrywana według porządku obrad.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!