Wiadomości

W Kijowie grupa ukraińskich nacjonalistów wdarła się do klasztoru, wyzywając zakonników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa młodych ludzi z nacjonalistycznej organizacji „S14” na czele z jej przywódcą, Jewgienijem Karasiem, w dniu 4 maja włamała się do klasztoru Świętej Dziewicy Holosiwskiego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego w Kijowie i obrzuciła wulgarnymi wyzwiskami mnichów.

Według Centrum Informacyjnego UOC grupa licząca około 20 mężczyzn włamała się do klasztoru i zaczęła obrażać przebywających tam zakonników. Żądali od mnichów „wydania” im miejsca, gdzie przebywa Brazylijczyk Rafał Lusvargi, który według ich informacji walczył na Donbasie po stronie ŁNR i mieszkał w klasztorze.

Gdy powiedziano im, że osoby, której szukają, nie ma w klasztorze, zaczęli głośno wyzywać mnichów. Przy tym wszystko to filmowali, by móc się potem swym „bohaterskim” wyczynem pochwalić w internecie:

Nim opuścili oni klasztor, zapowiedzieli oni zakonnikom, że będą odtąd mieć ich na oku i że tego rodzaju wizyty mogą się powtarzać. Następnie skierowali się oni pod budynek ambasady Brazylii, a pobliżu której natrafili oni na poszukiwanego przez siebie Brazylijczyka, które następnie przegonili ulicami Kijowa, doprowadzając go do budynku SBU.

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!