Wiadomości

W Kijowie demonstrantom nie udało się zdobyć Pałacu Październikowego /fotoreportaż/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie udało się demonstrantom zdobyć Pałacu Październikowego, do którego dostępu broniły spore siły policji i Gwardii Narodowej. Co prawda zdołali oni, przerwawszy policyjne kordony, wedrzeć się do hallu budynku, ale dalej posunąć im się nie udało. W budynku, w którym miał się ulokować sztab akcji protestacyjnej, a także wokół niego trwały gwałtowne starcia demonstrantów z policją i Gwardią Narodową.

Przypomnijmy, że zwolennicy opozycji, której twarzą jest były prezydent Gruzji Micheił Saakaszwili, zebrali się dziś w Parku im. Szewczenki, dokąd zwartą kolumną dotarli też z „miasteczka namiotowego” spod budynku Rady Najwyższej Ukrainy członkowie Ruchu Wyzwolenia, którego trzon stanowią weterani ATO, przede wszystkim z batalionu „Donbas”. Stąd demonstranci przeszli na Majdan Niezależności, gdzie odbył się więc.

Po wiecu część demonstrantów udała się pod Pałac Październikowy, gdzie według Saakaszwilego miał się ulokować sztab akcji protestacyjnej. Drogę zastawiły im kordony policji i Gwardii Narodowej. Co prawda demonstranci zdołali, przerwawszy policyjne kordony, wedrzeć się do hallu budynku, ale dalej posunąć im się nie udało. W budynku, w którym miał się ulokować sztab akcji protestacyjnej, a także wokół niego trwały gwałtowne starcia demonstrantów z policją i Gwardią Narodową. Ostatecznie Saakaszwili wezwał swoich zwolenników do wycofania się z rejonu Pałacu Październikowego i do powrotu na Majdan Niezależności i w okolice budynku Rady Najwyższej Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!