Wiadomości

Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za dzisiejszy atak samobójczy na kościół w Pakistanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do samobójczego zamachu na kościół metodystyczny w Kwecie na zachodzie Pakistanu, gdzie zginęło co najmniej dziewięć osób, a 30 zostało rannych, przyznało się dziś Państwo Islamskie (ISIS).

IS w oświadczeniu opublikowanym w serwisie Telegram podało, że dwaj jego członkowie przeprowadzili zamach na kościół metodystyczny Bethel Memorial, w którym przebywało ok. 400 osób.

Atak rozpoczął się tuż po godz. 12 lokalnego czasu (godz. 9 czasu polskiego), gdy samobójca zdetonował ładunek wybuchowy przy wejściu do budynku. Drugi napastnik, który nie zdołał aktywować swego ładunku, zginął w strzelaninie z policją wewnątrz kościoła.

Według policji byli jeszcze dwaj napastnicy, którzy uciekli i są obecnie poszukiwani.

Według rzecznika, wśród dziewięciu ofiar śmiertelnych oprócz dwóch napastników są też dwie kobiety. Dyrektor szpitala cywilnego w Kwecie, Hidayat Ullah, przekazał, że 30 osób odniosło obrażenia.

Ataki na mniejszości religijne w Beludżystanie nie są rzadkością, a do ostatniego zamachu na większą skalę doszło w październiku. W samobójczym ataku na suficką świątynię zginęło wówczas 18 osób, a 25 zostało rannych.

Chrześcijanie stanowią niecałe 2 proc. 200-milionowej ludności Pakistanu. Jak pisze agencja AFP, w kraju zamieszkanym głównie przez muzułmanów chrześcijanie są dyskryminowani i żyją w strachu przed oskarżeniami o bluźnierstwo, które często są nadużywane, by rozwiązywać osobiste konflikty. Chrześcijanie wykonują też najgorzej opłacane zawody.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!