Polska Wiadomości

W Kielcach zostaną zainstalowane tęczowe ławki…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal faktykielce24.pl na terenie Kielc ustawionych będzie 20 tęczowych ławeczek. Projekt został wybrany do realizacji w budżecie obywatelskim. Zdecydowali o tym kielczanie, którzy oddali na niego prawie 1300 głosów. Szacunkowa wartość zadania to 135 tysiące złotych. W ramach projektu powstaną też kosze do segregacji oraz miejsca z miskami dla psów.


Jak czytamy na stronie internetowej budżetu obywatelskiego, projekt przewiduje powstanie łącznie 20 miejsc wypoczynku w różnych częściach Kielc. Każde takie miejsce będzie składało się z jednej ławki pomalowanej w kolory tęczy. Twórcy projektu wyjaśniają, że chodzi o to, aby uczynić przestrzeń publiczną bardziej kolorową i aby było to miejsce odpoczynku i spotkań towarzyskich kielczan.

Oprócz ławek mają się pojawić kosze do segregacji odpadów, z osobnymi przegródkami na szkło, plastik, papier oraz odpady zmieszane. Obok znajdować mają się stojaki na rower oraz miski z wodą dla psów.

Autorzy projektu chcą też, aby w pobliżu ławek zasadzone zostały krzewy i drzewa, a dojście do ławek zostało wyłożone kostką.

Takie miejsca mają powstać nie tylko w parkach i skwerach, ale też przy głównych ulicach miasta.

– Projekt wpłynie pozytywnie na świadomość kielczan w zakresie dbania o środowisko naturalne, troski o zwierzęta oraz promowania zdrowego stylu życia. Realizacja projektu uczyni także przestrzeń publiczna bardziej kolorową – czytamy w opisie projektu.

Dziękuje postoje…

Źródło: faktykielce24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!