Wiadomości

W Katowicach 19-latka zginęła pod kołami autobusu. Została wepchnięta?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

19-letnia dziewczyna zginęła pod kołami autobusu miejskiego w ścisłym centrum Katowic. Kierowca był trzeźwy. Przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci. Niepotwierdzone doniesienia mówią o tym, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod autobus w wyniku bójki – donosi RMF.

Do wypadku doszło przed godziną 6:00 nieopodal przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Mickiewicza i Stawowej w ścisłym centrum Katowic. To miejsce o dużym nasileniu ruchu pieszego, w pobliżu dużych galerii handlowych i dworca kolejowego.

19-latka została śmiertelnie potrącona przez autobus linii 910. Kierujący nim 31-latek był trzeźwy; jak zawsze w podobnych przypadkach pobrano mu krew do badań laboratoryjnych pod kątem środków odurzających. Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, prowadzą oględziny miejsca wypadku i przesłuchują świadków.

– Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności będzie można powiedzieć coś więcej na temat okoliczności wypadku – zastrzegła rzeczniczka katowickiej policji podkomisarz Agnieszka Żyłka.

Nie skomentowała pojawiających się w internecie doniesień, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod jadący autobus w wyniku bójki.

– Nie mam takiej informacji. Trwają oględziny miejsca zdarzenia, będą przesłuchiwani świadkowie – powiedziała podkomisarz.

Ruch samochodowy w pobliżu miejsca wypadku został wstrzymany.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!