Polska Wiadomości

W jednym z gdańskich klubów mimo obostrzeń zorganizowano imprezę na ponad 200 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal telewizjarepublika.pl, policjanci sporządzą wniosek do sądu o ukaranie właściciela jednego z gdańskich klubów, który wbrew obowiązującym obostrzeniom w swoim lokalu sprzedawał różne napoje, w tym alkoholowe, które goście mogli spożywać na miejscu. Ponadto z informacji zdobytych przez policjantów wynika, że mężczyzna zaprosił w mediach społecznościowych na „wydarzenie taneczne”, w którym jednocześnie wzięło udział ponad 200 osób. Materiał zebrany w tej sprawie zostanie przekazany pod ocenę pracowników sanepidu. Za sprzedaż alkoholu i podawanie go na miejscu grozi kara grzywny lub nagany. Służby sanitarne mogą nałożyć karę administracyjną do 30 tys. zł.

Policyjni wywiadowcy 26 grudnia 2020 r., interweniowali dwukrotnie w jednym z klubów nocnych, w którym według informacji uzyskanych przez policjantów miała odbywać się impreza. Policjanci na miejscu interwencji zastali kilkanaście osób oraz przedstawiciela lokalu, który powiedział funkcjonariuszom, że w lokalu, który do tej pory był lokalem nocnym, prowadzony jest właśnie trening tańca przygotowujący uczestników do zawodów, które mają odbyć się w lipcu przyszłego roku.

W lokalu, przy stoliku siedziały osoby, które piły różne napoje w tym alkoholowe, które wbrew obowiązującemu rozporządzeniu kupiły i spożywały w klubie. Policjanci, ukarali mandatem karnym właściciela klubu w związku z popełnionym wykroczeniem, mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przejęcia mandatu, dlatego policjanci w tej sprawie sporządzą wniosek o ukaranie do sądu w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń.

Kolejna interwencja w tym miejscu miała miejsce chwilę po północy, według będących tam policjantów, w lokalu przebywało jednocześnie ponad 200 osób.

Materiał zebrany w tej sprawie zostanie przekazany pod ocenę pracowników sanepidu, którzy mogą nałożyć na organizatora karę administracyjną w wysokości 30 tys. zł. Policjanci skierują również wniosek do sądu o ukaranie właściciela za sprzedaż alkoholu i podawanie go klientom w lokalu. Za to wykroczenie grozi kara grzywny lub nagany.

Co wy na to?

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!