Świat Wiadomości

W Japonii przestępcy seksualni mogą być zmuszeni do noszenia lokalizatorów GPS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal cyberdefence24.pl Japonia przedstawi w czwartek propozycje przepisów zaostrzających kary dla przestępców seksualnych, w tym obowiązek noszenia przez karanych lokalizatorów GPS, co ma zapobiec ponownemu popełnieniu przez nich przestępstwa.

Japoński rząd zajmie się w czwartek dyskusją na temat zaostrzenia kar dla przestępców seksualnych.

Legislatorzy rozważają wprowadzenie obowiązku noszenia przez skazanych za przemoc seksualną lub przestępstwa na tle seksualnym, lokalizatorów GPS, co pomoże w monitorowaniu kroków tych osób i zapobieganiu recydywie. Ponadto propozycja zawiera zapisy o zaostrzeniu kar dla nauczycieli szkolnych oskarżonych o popełnienie czynów nieobyczajnych, w tym nakaz ich zwolnienia z pracy.

Nowe regulacje miałyby również wzmocnić centra wsparcia dla ofiar przemocy seksualnej, tak żeby mogły one oferować ofiarom zintegrowane usługi pomocowe, w tym opiekę psychologiczną, prawną oraz rozwijać projekty edukacyjne.

Rządzący zapowiedzieli, że przyjrzą się także rozwiązaniom prawnym i technologicznym obowiązującym w innych państwach na świecie. Walka z przestępczością seksualną ma być częścią planu polityki gospodarczej Japonii, którego strategia przedstawiona zostanie w lipcu tego roku. Jeśli projekt otrzyma zielone światło, nowe przepisy zostaną wdrożone do prawa krajowego w ciągu trzech najbliższych lat.

Zgodnie z raportem o przestępczości, zaprezentowanym przez japońskie ministerstwo sprawiedliwości w 2015 r., niemal 14 proc. skazanych za przestępstwa seksualne, popełnia je po raz kolejny.

Czy to dobry pomysł?

Źródło: cyberdefence24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!