Świat Wiadomości

W Izraelu odbyły się protesty przeciwko premierowi Netanjahu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu telewizjarepublika.pl  w sobotę wieczorem, w Tel Awiwie demonstrowali zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy premiera Benjamina Netanjahu. Prokurator generalny Izraela zamierza postawić polityka w stan oskarżenia w sprawach dotyczących korupcji, nadużycia władzy i defraudacji. Policja nie podała szacunkowej liczby osób biorących udział w obu demonstracjach.

W sobotni wieczór w Tel Awiwie zgromadzili się zwolennicy premiera wspierający go w trudnym czasie oraz zagorzali przeciwnicy, chcący jego natychmiastowej dymisji.

Demonstracje zwolenników i przeciwników Netanjahu odnoszą się do ogłoszonej niedawno informacji dotyczącej tego, że Prokurator Generalny ma zamiar postawić izraelskiego premiera w stan oskarżenia w sprawach dotyczących korupcji, nadużycia władzy i defraudacji.

W grudniu 2018 roku izraelska policja zarekomendowała postawienie zarzutów korupcyjnych w sprawie dotyczącej giganta telekomunikacyjnego Bezeq. Netanjahu, w zamian za przychylne dla firmy i warte setki milionów dolarów zmiany w prawie, miał być pozytywnie przedstawiany w należącym do Bezeq serwisie informacyjnym Walla.

Pomimo zarzutów wobec Netanjahu kierowana przez niego partia Likud prowadzi w sondażach przedwyborczych.

Czy myślicie, że uda się obalić Netanjahu?

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!