Wiadomości

Donald Trump pozbawił koncern aborcyjny państwowych dotacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Za czasów poprzedniego prezydenta USA, Baracka Obamy, koncerny aborcyjne miały się dobrze. Obama chętnie wspierał aborcjonistów rządowymi pieniędzmi, sprawiając, że Planned Parenthood i inne organizacje mogły jeszcze lepiej promować swoje zabójcze usługi.

Niestety, owoce takich rządów Ameryka zbiera do dziś – w Nowym Yorku zalegalizowano niedawno aborcję aż do końca ciąży. Takie prawo chciano wprowadzić, na szczęście bez powodzenia, również w innych stanach. Obecny prezydent, Donald Trump, robi jednak wszystko, by zminimalizować praktyki organizacji aborcyjnych.

I choć do zakazania aborcji w USA jeszcze daleko, Donald Trump działa dalej, podpisując dokument zakazujący finansowania ze środków publicznych placówek, które oferują zarówno opiekę ginekologiczną, jak i aborcję. Planned Parenthood, organizacja wykonująca rocznie nawet 300 tys. aborcji, nie dostanie więc dotacji i może stracić rocznie nawet 60 milionów dolarów.

Całkowity roczny przychód Planned Parenthood to prawdopodobnie około 1,5 mld dolarów. Rzecz jasna, utrata 60 mln dolarów nie będzie czymś, co sprawi, że organizacja zbankrutuje. Jednak z pewnością odcięcie jej od większości rządowych pieniędzy przysłuży się ograniczeniu zabijania nienarodzonych. Decyzją Trumpa, pieniądze mogą za to dostać organizacje pro-life, prowadzące przychodnie ginekologiczne, w których nie dokonuje się aborcji.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!