Europa Wiadomości

W irlandzkiej parafii wywieszono flagi LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl katolicka parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ballyfermont w Dublinie wywiesiła tęczową flagę w związku z tzw. miesiącem homoseksualnej dumy. Dzięki protestom wiernych symbol homolobby zniknął z terenu kościoła.

W związku z tzw. miesiącem homoseksualnej dumy katolicka (!) parafia w Dublinie wywiesiła obok kościoła flagę ruchu LGBT. Tuż obok znalazła flaga Irlandii. Była to wspólna decyzja księdza i rady parafialnej. Według proboszcza tej parafii, o. Adriana Egana CSsR, chodziło o zamanifestowanie „otwartości” względem osób homoseksualnych. Duchowny jest dumny z tej inicjatywy, jak i z otwartości swoich współpracowników…

Akcja spotkała się z krytyczną reakcją części wiernych. Duchowny żalił się w trakcie niedzielnej homilii, że spotkał się z wieloma nieprzyjemnymi głosami. W tym i z oskarżeniami o promowanie antykatolickiej ideologii czy negowanie katolickiego nauczania moralnego. Oczywiście, narzekał także na agresywny ton protestów, przyznał także, że wierni wysłali interweniowali także przesyłając skargi na adres archidiecezji. Władze kościelne wskazały, że na terenach kościelnych prezentować można tylko flagę narodową i papieską. Dodatkowo: tylko w związku ze specjalnymi okazjami.

O. Egan twierdził, że wielokrotnie rozmawiał z homoseksualistami, którzy czują się „odrzucani” przez Kościół. Więcej, według duchownego „każdy był przez Jezusa mile widziany. Jezus nikogo nie oddalał i tak długo, jak będę proboszczem, tak będzie i tutaj”. – Jestem dumny, że mamy radę parafialną, która także skłonna jest podjąć ryzyko w celu głoszenia tego przesłania – podkreślił redemptorysta.

Sprawa znalazła wymowny finał. Duchowny przeprosił tych, których uraziło wywieszenie flagi ruchu LGBT, jak i tych… których uraziło jej ściągnięcie. Redemptorysta znalazł także niespodziewanych sojuszników. W ramach walki z homofobią lokalne organizacje postępowe – w tym „Sieć Antyrasistowska” – zapowiedziały uroczyste czuwanie w pobliżu kościoła…

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!