Europa Wiadomości

W imię poprawności politycznej brytyjska policja chce zrezygnować z używania słowa “dżihadysta” i “ekstremista”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu pch24.pl poprawność polityczna na Wyspach przekracza kolejne granice. Brytyjska policja proponuje, by w swoich oficjalnych komunikatach określenia „dżihadysta” i „islamista”. zastąpić pojęciami łagodniejszymi i bardziej neutralnymi.

Poprawność polityczna na Wyspach przekracza kolejne granice. Brytyjska policja proponuje, by w swoich oficjalnych komunikatach określenia „dżihadysta” i „islamista”. zastąpić pojęciami łagodniejszymi i bardziej neutralnymi.

I tak propozycja przewiduje wprowadzenie pojęć „terrorysta z przekonań religijnych” oraz „wyznawca ideologii Osamy bin Ladena”. Największym zwolennikiem językowo-administracyjnej rewolucji jest Brytyjskie Narodowe Stowarzyszenie Policjantów Muzułmanów liczące około 3000 członków. W oficjalnym oświadczeniu stowarzyszenia przeczytać możemy m.in., „pojawienie się określeń takich jak „dżihadysta” czy „islamista” nie wpływa na poprawę wizerunku społeczności muzułmańskiej na Wyspach Brytyjskich oraz w Europie”.

Przeciwnicy tego pomysłu uważają, że wprowadzenie tych „ nowych i łagodzących pojęć” przyczyni się do natychmiastowego spadku zaufania do policji. Upadnie też mit o prestiżu zawodu policjanta.

I co dalej?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!