Europa Wiadomości

W Hiszpanii liczba zakażonych koronawirusem rośnie w zastraszającym tempie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl w ciągu niespełna czterech godzin liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w Hiszpanii o 70 osób. Łącznie zainfekowanych Covid-19 jest już ponad 350 osób. Pięciu pacjentów zmarło – poinformował szef rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES) Fernando Simon.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej Simon, od rana do popołudnia w piątek liczba zainfekowanych koronawirusem zwiększyła się o co najmniej 70 osób.

Przed godz. 9 służby sanitarne Hiszpanii informowały, że badania na obecność Covid-19 dały 280 pozytywnych wyników. Testy te nie gwarantują jednak, że badana osoba nie nabawiła się w ostatnim czasie koronawirusa, a choroba wkrótce się nie ujawni – powiedział Simon.

Szef CCAES wyraził przekonanie, że w najbliższych godzinach może wzrosnąć liczba zainfekowanych, z uwagi na liczne przypadki osób z objawami Covid-19. Czterech chorych na koronawirusa opuściło już hiszpańskie szpitale.

Wśród pięciu śmiertelnych ofiar koronawirusa w Hiszpanii są pacjenci w wieku emerytalnym: od 69 do 99 lat.

W piątek rano ministerstwo zdrowia Hiszpanii potwierdziło dwa nowe zgony z powodu koronawirusa. Ostatnimi ofiarami epidemii są 87-letni pacjent szpitala w Saragossie, a także 76-letni mieszkaniec jednego z madryckich domów spokojnej starości.

Najwięcej osób zakażonych koronawirusem w Hiszpanii znajduje się na terenie wspólnot autonomicznych Madrytu, Walencji, Katalonii, Andaluzji oraz Kraju Basków.

Co wy na to?

Autor: Magdalena Partyła

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!