Wiadomości

W Hiszpani rząd zamknął wszystkie hotele w kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd Hiszpanii podjął w czwartek wieczorem decyzję o zamknięciu wszystkich hoteli w kraju w związku z pandemią koronawirusa. Zakaz tymczasowej działalności obejmie też inne placówki, w których kwaterowano turystów.

Jak poinformowało w komunikacie hiszpańskie ministerstwo zdrowia, właściciele placówek, w których kwaterowani są turyści, będą mieli siedem dni na zamknięcie swoich obiektów “z powodu wyższej konieczności”, wynikającej z pandemii.

– Nad wypełnieniem obowiązku zamknięcia hoteli oraz innych placówek zakwaterowania turystycznego pieczę sprawować będą władze wspólnot autonomicznych – wyjaśnił resort zdrowia.

We wtorek premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił program pomocy rządowej dla firm, które najbardziej ucierpią z powodu pandemii koronawirusa. Część z łącznej kwoty 200 mld euro, jakie trafią na to wsparcie, przeznaczona zostanie dla branży hotelarskiej.

W najbliższych dniach kilka hiszpańskich hoteli zamieni się w punkty medyczne kwaterujące personel służby zdrowia lub pacjentów w lekkimi objawami koronawirusa.

/Telewizja Republika, fot. Nacho Doce/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!