Wiadomości

W Grecji anarchiści zaatakowali budynek agencji prasowej – jako wyraz solidarności z więzionym terrorystą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa anarchistów zaatakowała grecką państwową Ateńsko-Macedońską Agencję Prasową – jako wyraz poparcia dla uwięzionego skrajnie lewicowego terrorysty, który obecnie prowadzi strajk głodowy.

Ekstremiści zaatakowali we wtorek budynek agencji prasowej w Atenach, wnosząc do budynku flarę. Rozrzucili też ulotki po biurach i zawiesili baner na balkonie, po czym uciekli, zanim przybyła grecka policja. Według gazety Ekathimerini, akcja miała na celu okazanie wsparcia dla skazanego terrorysty Dimitrisa Koufodinasa, który od stycznia prowadzi w więzieniu strajk głodowy.

Odsiadujący wyrok dożywotniego więzienia za morderstwa dokonane 1975-2000 terrorysta związany ze skrajnie lewicową Organizacją Rewolucyjną 17 listopada (17N) podjął strajk głodowy po tym, jak zażądał przeniesienia z więzienia o zaostrzonym rygorze, w którym obecnie przebywa.

Szturm na agencję prasową miał miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak skrajnie lewicowi anarchiści podpalili biuro rządzącej Partii Nowej Demokracji na przedmieściach Aten.

Źródło:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!